BASINDA BİZ

Ağustos 2006 Hello Dergisi, Alaçatı Beach Resort`ü güzel bir dille anlatan yazı...

Modern bir köy, Alaçatı Beach Resort...
 

Alaçatı sahilinde modern bir köyü andıran, palmiyeler ve hurma ağaçlarının arasında taş binaların bulunduğu bir bölge dikkatimizi çekti. Öğrendik ki burası bu sene hizmete açılan Alaçatı Beach Resort...

Burası Ankara`da yaşayan, senelerdir yazlarını Çeşme`de geçiren Engin Kalafatoğlu ve ailesinin sahibi olduğu modern ve huzur dolu bir o kadar da aktivitesi bol harika bir yer.

Alaçatı Beach Resort köyünde ana fikir; elit yaşam tarzı ile eski Osmanlı /Ege kasabası çekiciliğini bağdaştırarak; su sporları başta olmak üzere doğaya yönelik aktiviteleri en iyi şekilde sunacak bir tatil köyü tarzı ile özünde son derece dingin, sağlıklı bir yaşam sahası oluşturmak.

Otele adım attığınız andan itibaren buradaki huzuru, kaliteyi ve güzelliği yakalıyorsunuz.

Belli ki Engin Kalafatoğlu ve eşi Nilgün hanım buraya kaliteli ve huzurlu yaşam tarzlarını aktarmışlar ve bu huzuru hissetmenize sebep olmuşlar.

Odaların ve oteldeki tüm dekorasyonun her noktasında emeği olan Nilgün hanım zerafetini Otele de yansıtmış.

Alımlı, güleryüzlü ve zarif hareketleriyle kendini herkese sevdirmeyi başarmış.

Engin Bey, yıllardır Alaçatı`nın adını windsurf sporlarıyla duyurmayı hedeflemiş ve Alaçatı`yı çok seven biri olarak buradaki araziye uzun uğraşlar sonucunda Alaçatı Beach Resort`u kurmayı başarmış.

İç mekanlardaki dekorasyon; yürüyüş yolları, yüzme havuzları,bahçe,restoran bölümleri ve sahil kafeleri gibi dış mekanlar ile son derece uyumlu olmuş.

Kalın yalıtılmış duvarlar sayesinde odaya girdiğiniz ve kapınızı kapadığınız andan itibaren dışarıda kıyamet kopsa duymaz ve deliksiz bir uykuya dalabilirsiniz.